Državni nivo takmičenja – Kruševac

dositej-DABAR00080105-14-49

U Osnovnoj školi Dragomir Marković otvoreno je državno prvenstvo Međunarodnog takmičenja iz informatike i računarske pismenosti Dabar za školsku 2016 – 2017.

Takmičenje Dabar  svečano je otvorio pomoćnik ministra za za trgovinu, turizam i telekomunikacije Sava Savić.

Cilj  takmičenja je razvijanje informatičke kompetencije kod učenika ali i nastavnika, istakla je pomoćnik pomoćnik gradonačelnika za društvene delatnosti Jelena Milanović.

Broj učenika na školskom nivou takmičenja je 35.554, obuhvaćeni su učenici od prvog razreda osnovne do četvrtog razreda srednje škole, kaže direktor OŠ Dragomir Marković, Sasa Jevtić.

Državni nivo takmičenja realizuje se istovremeno u Kruševcu, Beogradu, Nišu i Novom Sadu. Dabar je međunarodna organizacija koja okuplja više od 50 zemalja iz celog sveta, u kojima se realizuje takmičenje.