Prijave za Tesla Info Kup 2015 su u toku

Takmičenje učenika osnovnih škola Tesla Info Kup, ove godine će se održati po peti put ukupno, a drugi put u obliku kakav ima danas kao takmičenje koje se paralelno odvija na dve platforme: Moodle-u i Android-u.

Prošle godine je uvođenjem Android testiranja napravljena tehnološka inovacija, dok je za ovu godinu planiran organizacioni novitet u vidu uvođenja opštinskog nivoa takmičenja. U svakom od četiri regiona u kojima se takmičenje održava (po redosledu priključivanja takmičenju: Niš, Novi Sad, Kragujevac i Beograd), planirano je izvođenje po četri opštinska takmičenja na kojima bi učestvovalo po 30 najuspešnijih timova iz kvalifikacija. Pri tome se, u skladu sa Pravilnikom ostaje pri tome da svaka prijavljena škola ima bar jedan tim koji će je predstavljati, ovoga puta na opštinskom nivou.

U proteklom periodu su ostvareni kontakti i načinjeni dogovori sa planiranim opštinskim organizatorima. Svoje učešće u realizaciji opštinskih takmičenja potvrdile su sledeće škole:

• za niški region:
  • Elektrotehnička škola “Nikola Tesla” Niš
  • Tehnička škola Leskovac
  • Tehnička škola Pirot
  • Tehnička škola Zaječar
  • za novosadski region:
  • Elektrotehnička škola “Mihajlo Pupin” Novi Sad
  • Tehnička škola Bečej
  • Srednja tehnička škola “Mihajlo Pupin” Kula
  • za kragujevački region:
  • Prva tehnička škola Kragujevac
  • Tehnička škola “Nikola Tesla” Kraljevo
  • Tehnička škola Novi Pazar
  • za beogradski region:
  • Srednja tehnička PT T škola Beograd
  • Tehnička škola Šabac
  • Tehnička škola Smederevo
  • Tehnička škola “Nikola Tesla” Vršac
winners

Prijave za ovogodišnje takmičenje su produžene do 20.02.2015. godine, a testiranja u okviru kvalifikacija (školska takmičenja) biće organizovana u poslednjoj nedelji tekućeg meseca.

Pozivamo škole i mentore koji se još uvek nisu prijavili za učešće u ovogodišnjoj smotri da se priključe takmičenju i time još jednom ukažemo na popularnost informacionih tehnogija i značaj njihovog izučavanja na svim nivoima školovanja.

Izvor: Tesla info kup 2015