Održan državni nivo Međunarodnog takmičenja iz informatičke i računarske pismenosti DABAR – RTK Kruševac

U kruševačkoj Gimnaziji održan je državni nivo Međunarodnog takmičenja iz informatičke i računarske pismenosti za 2014./ 2015. godinu DABAR.

Takmičenje se istovremeno održava u Beogradu, Nišu, Novom Sadu i Kruševcu gde učestvuje 311 učenika osnovnih i srednjih škola od čega je 44 učenika takmičilo u gimnaziji Kruševac.

Prisutnim đacima puno uspeha su poželeli – zamenik gradonačelnika Kruševca Jasmina Palurović, direktorka Gimnazije Biljana Daćić i predsednik Udruženja profesora informatike Milan Rajković.

Sponzori DABRA za našu zemlju su Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija Republike Srbije i Grad Kruševac. Najuspešnijim takmičarima biće uručeni tablet računari i knjige iz informatike.