Konkurs za školsku 2014/2015. godinu

Konkurs 2014/2015.

Link za prijavu škola: Prijava (Ukoliko se forma za prijavu škola ne prikaže odmah, učitajte stranu ponovo).

Programski odbor takmičenja ,,Dabar” za Srbiju raspisuje konkurs za školsku 2014/2015. godinu.

Konkurs je otvoren za učenike osnovnih i srednjih škola koji su zainteresovani za različite oblasti računarstva i informatike. Nisu neophodna posebna predznanja, tako da je otvoren za sve učenike, čak i one koji u svom obrazovanju nisu pohađali časove informatike.

Prijava škola, koordinatora i mentora traje od 06.10.2014. godine do 14.11.2014. godine.

Ukoliko Ministarstvo prosvete uvrsti takmičenje ,,Dabar“  u kalendar takmičenja, realizovaće se tri nivoa takmičenja – školski, regionalni i državni, a ukoliko se ne uvrsti, školski i državni nivo. (Sve neophodne preduslove smo ispunili, aplicirali za ulazak u kalendar).

Takmičenje se školske 2014/2015. godine realizuje u sledećim kategorijama:

1. učenici osnovnih škola uzrasta 1. do 2. razreda;
  2. učenici osnovnih škola uzrasta 3. do 4. razreda;
  3. učenici osnovnih škola uzrasta 5. do 6. razreda svrstani u kategoriju „Dabarčić“;
  4. učenici osnovnih škola uzrasta 7. do 8. razreda svrstani u kategoriju „Mladi Dabar“;
  5. učenici srednjih škola uzrasta 1. i 2. razreda svrstani u kategoriju „Dabar“;
  6. učenici srednjih škola uzrasta 3. i 4. razreda svrstani u kategoriju „Stariji Dabar“.

Učenici od 1. razreda osnovne škole do učenika 4. razreda osnovne škole učestvuju samo na školskom takmičenju.

Školsko takmičenje za učenike od 5.razreda osnovne škole do učenika 4. godine srednjih škola održaće se od 17. do 21. novembra 2014. godine, a školsko takmičenje za učenike od 1. do 4. razreda osnovne škole održaće se od 24. novembra do 28. novembra 2014. godine. Najbolji takmičari na školskom takmičenju plasiraće se na više nivoe takmičenja. Precizni kriterijumi opisani su u pravilniku takmičenja.

Takmičenje se realizuje online, putem interneta. Takmičenje traje 45 minuta. Nakon tog vremena sistem za online testiranje se automatski zatvara i čuvaju se rezultati.

Sve detaljnije informacije možete naći u pravilniku takmičenja i na našem sajtu. Svako dalje pojašnjenje možete dobiti preko ovog sajta ili slanjem e – mail poruke.

Partneri u realizaciji takmičenja za školsku 2014/2015. godinu su:

ITHS

Logo_PDIS2