Promocija takmičenja Dabar i portala za vežbanje i učenje programiranja Bubblebee u Gornjem Milanovcu

5
U prijatnoj atmosferi, zahvaljujući srdačnom gostoprimstvu kolega iz Gimnazije “Takovski ustanak” u Gornjem Milanovcu, održana je prezentacija takmičenja Dabar i sajta za učenje i vežbanje programiranja www.bubblebee.rs.
Prisutnim kolegama i đacima su se obratili članovi udruženja IT-UPS.
Strateški cilj promotivnih kampanja ove školske godine je poseta gradovima u unutrašnjosti Srbije, u kojima je bio slabiji odziv na takmičenju Dabar.
Cilj je da što više učenika iz svih krajeva Srbije učestvuju na ovom zanimljivom takmičenju, koje otkriva talentovanu i nadarenu decu za računarstvo i informatiku, a ujedno i usmeravanje najtalentovanijih učenika sa našeg takmičenja ka napredovanju u IKT  i usavršavanju svojih znanja i talenata kroz sajt koji može mnogo da im pomogne u tome, kako učenicima tako i nastavnicima u radu sa njima.Ciljevi prezentacija:
* Pokrivenost teritorije Srbije
* Dostupnost svim učenicima
* Pomoć nastavnicima i učenicima preko sajta bubblebee.rs
* Usmeravanje u pravcu bavljenja IKT