Obaveštenje – Prijava mentora za školsku 2017/2018

www-dabar-edu-rs

Drage kolege mentori,

Obaveštavamo Vas da je prijava na Međunarodno takmičenje iz informatičke i računarske pismenosti – Dabar završena.

Prijava mentora trajaće  do 05.11.2017. u 00,00 časova.

Takmičenje Dabar je namenjeno svim učenicima osnovnih i srednjih škola koji su zainteresovani za različite oblasti računarstva i informatike. Nisu neophodna posebna predznanja, tako da na takmičenju mogu učestvovati i učenici koji ne pohađaju časove informatike.

U godini u kojoj je Srbija postala zvaničan, punopravan član međunarodne Dabar organizacije, takmičenje Dabar u Srbiji slavi svoj prvi mali jubilej, 5 godina Dabra u Srbji. U prethodne 4 godine na takmičenju je učestvovalo više od 92.000 učenika. Ove godine, ubrzo po pokretanju takmičenja, očekujemo i jubilarnog 100.000 takmičara.

Ponosni smo i na činjenicu  da će milion učenika širom sveta rešavati zadatke koje su sastavile kolege profesori osnovnih i srednjih škola iz Srbije. Ove godine 6 zadataka iz Srbije našlo se u međunarodnoj bazi zadataka, a zadatak našeg kolege, Milana Lukića, proglašen za najbolji zadatak u konkurenciji od 254 zadatka iz 54 zemlje.

U školskoj 2017/2018. godini, takmičenje Dabar će se realizovati u sledećim kategorijama:

• učenici osnovnih škola uzrasta 1. do 2. razreda;
  • učenici osnovnih škola uzrasta 3. do 4. razreda;
  • učenici osnovnih škola uzrasta 5. do 6. razreda svrstani u kategoriju „Dabarčić“;
  • učenici osnovnih škola uzrasta 7. do 8. razreda svrstani u kategoriju „Mladi Dabar“;
  • učenici srednjih škola uzrasta 1. i 2. razreda svrstani u kategoriju „Dabar“;
  • učenici srednjih škola uzrasta 3. i 4. razreda svrstani u kategoriju „Stariji Dabar“.

Učenici od 1. razreda do 4. razreda osnovne škole učestvuju samo na školskom takmičenju. Školsko takmičenje za ove kategorije učenika kreće od ponedeljka, 20.11.2017. u 7,30 i traje do petka, 24.11.2017. u 20,00.

Učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole i učenici od 1. do 4. godine srednje škole takičiće se na dva nova takmičenja (školskom i republičkom).  Školsko takmičenje, za ove kategorije učenika, počinje od ponedeljka, 13.11.2017. u 8,00 i traje do petka, 17.11.2017. u 20,00 časova. Najbolji takmičari sa školskog takmičenja plasiraće se na republički nivo . Republički nivo takmičenja za učenike od 5. do 8. razreda osnovne škole i učenike od 1. do 4. godine srednje škole održaće se 24. 02. 2018., istovremeno u Kruševcu, Nišu, Novom Sadu i Beogradu.

Takmičenje se realizuje online. Nakon prijave, svaki učenik ima  40 minuta za rešavanje zadataka. Po isteku tog vremena, sistem za online testiranje se automatski zatvara i čuvaju se rezultati.

Sve detaljne informacije možete naći u Pravilniku takmičenja i na našem sajtu. Svako dalje pojašnjenje možete dobiti preko ovog sajta ili slanjem e–mail poruke.

Partneri u realizaciji takmičenja za školsku 2017/2018. godinu.

Domaći partneri:

niš2

UPIS

Untitled

sing1

singi-2

Međunarodni partneri:

bebras

acm

univerzitet

Sponzori:

2013-Ministarstvo

Logo-krusevac

logo-pl2

Mikroknjigavelika

Programski odbor takmičenja ,,Dabar” za Srbiju.